مرجع آموزش طلای زینتی ایران

مارکیز, گران ترین تراش الماس!

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”3333″ img_size=”400*400″ alignment=”center”][vc_column_text]الماس با برش گرد که اصطلاحا برلیان نامیده میشود, رایجترین و ارزانترین نوع الماس میباشد. اما تراش مارکیز, از انواع نادر تراش الماس بوده, و آنرا گرانبهاترین نوع الماس میدانند.

مارکیز, گران ترین تراش الماس:

الماس با برش گرد که اصطلاحا برلیان نامیده میشود, رایجترین و ارزانترین نوع الماس میباشد. اما تراش مارکیز از انواع نادر تراش الماس بوده, و آنرا گرانبهاترین نوع الماس میدانند.

تراش مارکیز, از نظر ظاهری به فرم چشم یا قایق تشبیه میگردد. در تراش مارکیز 59 سطح هندسی بر روی الماس پیاده شده تا درخشنگی این گوهر را در حد نهایی خود جلوه گر کند.

[/vc_column_text][vc_column_text]

این نوع تراش همچون تراش گرد و مربعی(princess) الماس عام و پرکاربرد نبوده, و در زمره تراشهای کلاسیک قرار میگیرد. این نوع تراش کمتر در حلقه های ازدواج و نامزدی بکار میرود, و در حلقه های نامزدی و یا سولیتر معمولا از تراش برلیان استفاده میگردد. این نوع تراش به صورت تک نگین, و یا همراه با الماس های کوچکی که آنرا احاطه کرده اند، بر روی پایه قرار می گیرد.

[/vc_column_text][vc_column_text]

تا قبل از قرن 18 میلادی این نوع تراش جزو تراشهای رسمی و مرسوم نبود, تا آنکه لویی چهاردهم در فرانسه سفارشی به جواهر سازان داد تا, گوهر آن زیور را جوری طراحی و تراش دهند تا یاد آور لبخند روی لب معشوقه اش باشد! پس از این دوره بود که این تراش لبخندگون به انواع تراشهای الماس پیوست و وسعت آن رو به فزونی یافت.

چند نکته در خرید مارکیز:

مارکیز به علت فرم کشیده ای که دارد انگشتان را کشیده تر میکند, و انگشترهایی که سنگ مارکیز بصورت عمودی در آن کار شده است, برای افرادی که انگشتان لاغر و کشیده ای ندارند, پیشنهاد میگردد.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”3334″ img_size=”300*300″ alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

لبه های سنگ بسیار حساس و آسیب پذیر است و بایستی بر روی پایه مناسب سوار گردد تا چنگکهای جواهر, از لبه های سنگ محافظت کرده و کمتر مورد آسیب قرار گیرد.

نکته دیگری که در خرید جواهرات مارکیز دار باید در نظر داشت, قرینگی و راستای مستقیم سنگ مارکیزتراش است, و بایستی طرفین مارکیز تقارن داشته باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظر شما فقط با اسم زیبایتان به نمایش گذاشته می‌شود.

دوست عزیزم! خوشحال می‌شویم اینجا نظرت را در مورد این مقاله بگویید.